ďťż
They seem to make lots of good flash cms templates that has animation and sound.

ryszard bazarnik, koncert na ścianie

Jak ja nienawidzę Windowsów... zawsze dzieją się rzeczy których nie potrafię wyjaśnić.
Mam Win Xp Home Edition

Nagle dziś w nocy zaczął mi się automatycznie odświeżać pulpit, ale nie jest to zwykłe odświeżanie pulpitu ponieważ pasek zadań też znika i tak na 5 sekund po czym ponownie sie pojawia na 2 minuty i znów wszystko się odświeża. Wyskakuje mi okienko z Centrum Ochrony o tym że Komputer może być zagrożony, ale skanuje i nic.
Wydaje mi się że to jakiś błąd explorera, ale ikonki w trayu nie znikają.

Czy ktoś miał podobnie bądź wie ktoś jak uporać się z tym kolejnym problemem Billa?


Mi to wygląda na to, że komp ci grype złapał najprawdopodobniej wykrzacza sie explorer i za chwile sam restartuje bo tak jest standardowo.

Przywrócić system z kopii albo przeskanować dobrym odgrypiaczem.
Witam explorera możesz sprawdzić odtwarając jakieś pliki video. Jeśli film jest odtwrzany
prawidłowo to myśle że , to nie explorer.Co do skanu proponuje przeskanować dysk przed załadowaniem systemu z uwagi nato że aplikacje typu rootkit są słabo wykrywalne z poziomu systemu. Wybór programu należy oczywiście do ciebie. Ale awast ma opcje skanowania przed załadowaniem systemu.Przywracnie systemu jest dobrym rocwiązaniem lecz nie w przypadku tych aplikacji.Ponieważ rozsiewają sie po partycjach a ty pewnie przywrócisz tylko dysk "C" żeby nie stacić danych na innych partycjach.Jeśli to jednak explorer można go podmienić na nowy kompilując botowalną płytę programem PE Builder
więcej tu
jednak nie ma to jak linux i open source.


Być może systemy na licencji GNU pracują bardziej stabilnie , ale interfejs graficzny nijak ma się do systemów microsoftu.
tzn? uwazasz ze windows jest ladniejszy? Nie sądze
Nie chodzi o to że windows jest ładniejszy, lecz łatwiejszy w obsłudze.Początkujący uzytkownik nie musi korzystać z konsoli ,dzięki rozbudowanemu interfejsowi graficznemu
jest w stanie wykonać każde polecenie za pomocą myszy ,a to wielki plus. Pozatym nie musi się uczyć komend ,które jak wiesz zrażają do siebi początkujących użytkowników. Oczywiście wielkim plusem dla systemów uniksowych jest to że są darmowe.
Osobiscie uzywam ubuntu i mandrivy i powiem ze na mandrivie nie musialem korzystac z konsoli (chyba ze do wlasnych jakis kombinacji) , nie potrzebna jest znajomosc niczego , wszystko robi sie samo , linux pod tym wzgledem rozwinol sie bardzo.Podejrzewam ze konsola niebawem zupelnie wyjdzie na bok.Only GUI... no chyba ze ktos chce.Nowe dystrybucje i nowe gnome czy kde sa bardzo "zautomatyzowane"
"Nie chodzi o to że windows jest ładniejszy, lecz łatwiejszy w obsłudze.Początkujący uzytkownik nie musi korzystać z konsoli"
------------------------------------------------------------------------
Tak jak wspomniał mój przedmówca, Linux (chociażby Ubuntu) nie wymaga korzystania z konsoli. Możliwości konfiguracyjne całego środowiska graficznego pozostawiają daleko w tyle windows xp. Jeśli ktoś twierdzi, że obsługa GUI Linuksa jest trudniejsza, to mówi tak tylko dlatego, że jest przyzwyczajony do "systemów" z rodziny m$.
Proponuję zapoznać się z Ubuntu Linux wydanie 8.04. Początkujący może wszystko wyklikać myszą. A jeśli już się napotka na jakiś problem to zawsze można znaleźć rozwiązanie zaglądając na forum pod adres www.ubuntu.pl
Poleciłem akurat Ubuntu, ponieważ uważam go za najlepiej dopracowane distro w dodatku z bardzo dobrym supportem.
Ostatni linux jaki próbowałem to bodajże mandriva 11 albo 12 i problem ten sam co zawsze - kłopot ze sterownikiem dźwięku, bluetooth i zint. sieciówką (o ile z sieciowka sobie poradzilem, tak dzwiek pozostal nierozwiazany, nawet ALSA nie pomogła).

Jak już wszystko będe mieć nowe i firmowe to sie przesiąde na jakiegoś unixa, choć chyba zamiast linuxa wybiore OSX-a... najbardziej dopracowany system
Mandriva 11 i 12 naprawdę były oznaczone jako 2005-LE i 2006. Obie wydane w roku 2005, czyli lata świetlne temu W ciągu ostatnich 3 lat Linux ewoluował. Rozwija się w bardzo szybkim tempie. W 2005 roku nie był jeszcze przeznaczony na początkującego użytkownika. Zainstaluj nawet na osobnym dysku czy partycji Ubuntu 8.04, a przekonasz się jak wiele różni obecne dystrybucje od tych z roku 2005. Sam postawiłem na Ubuntu trzy lata temu. Żadnych problemów, wszystko zawsze działa no i to fenomenalne zarządzanie pakietami (APT). W końcu ten twór ma solidną podstawę jaką jest Debian Linux.
Jak dla mnie windows to już historia.
ubuntu 8.04 moze jeszcze nie, polecam w 100% 7.10 , a mandriva ktorej uzywam najczesciej ( xtreme 2 2008) z zadnym sprzetem problemu nie ma.NAjlepiej przy instalacji miec podlaczone wszystko (tj. bluetooth itp) a system sam to wykryje z zrobi z tym porządek.

Mam 8.04 , mysle ze za jakis czas dopracuja wszystko na tip top . Problemy jakie zauwazylem to wolny zapis/odczyt ntfs i wogule czasem problemy z montowaniem są i firefox najnowszy (domyslnie pobiera badziewna wtyczke do flasha,trzeba to zorbic samemu od Adobe.) pozatym w miare wszystko chodzi.aaa jeszcze , virtualbox ma standardowo problemy z grupa vboxusers (trzba samemu uprawnienia zmienic) i porty usb 2.0 nie startuja.Chodzi mi o te wersje podpisana przez firme SUN , bo wczesniejsze vboxy jeszcze suna nie były.Tak czy inaczej , polecam.Posiadam iso wielu dystrybucji , takze moge nagrac komus , jak ktos ma wolnego neta.
Debian gnu3.1
SUSE 11
Ubuntu (od 6 do 8 wszystkie wersje)
Mandrake 11
MAndriva extreme2 2008
Fedora 7 i 8 dvd
Slackware 11
i jeszcze pare archaicznych jakis ale typu stare gentoo czy slack ale to tylko nawiasem.
Mandrivy xtreme 2 2008 nie testowałem. Zapewne też wszystko na niej działa. Co do Ubuntu 8.04, to zależy czy ktoś korzysta z vbox i ntfs. Ja instalowałem na swoim Mac Pro (obok OSX) Ubuntu 8.04 trzy dni temu. Wszystko działa bez zarzutów, a problem z wtyczką flash nie istnieje, bo po odpaleniu za pierwszym razem Firefox otwieram stronę na której powinien być obiekt flash, klikam w niego i otwiera sie okno z zapytaniem, którą wtyczkę zainstalować. Oczywiście zawsze wybieram Adobe Flash Player.

Czasem jest tak, że lepiej używać wersji poprzedniej często sprawdzonej i stabilniejszej.
Jednak nie ma znaczenia czy to Ubuntu , Mandriva, Suse czy Fedora. Ważne żeby była to jakaś w miarę nowa wersja dystrybucji, bo te są coraz bardziej przyjazne dla zwykłego użytkownika.

Jedno jest pewne: obecnie Linux jest znacznie mniej problematyczny niż parę lat temu, jeśli chodzi o sterowniki do różnych urządzeń typu bluetooth, karty sieciowe, drukarki, wi-fi.
no oczywiscie! ale krązy jeszcze zbyt wiele stereotypow ze trzeba referaty w konsoli bic zeby cos zadzialalo
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • cichooo.htw.pl